موضوع: "بصیرت افزایی"

بسیج

بسیج و بسیجی در کلامی ساده و پر معنا:

امام خامنه ای(حفظه الله): بسیجی یعنی افتخار، هر کس که بسیجی است باید به بسیجی بودن خود افتخار کند.

  

هفته وحدت

قال الامام علی ( علیه السلام) :
.. ایاکم و التفرق فإذا نزلتم فانزلوا جمیعا و إذا ارتحلتم فارتحلوا جمیعا.
امام علی ( علیه السلام) فرمود:
از تفرقه و جدایی بپرهیزید، سپس هرگاه در جائی فرود آمدید، همگی فرود آئید و هرگاه کوچ کردید، با هم کوچ کنید.
نهج البلاغه، وصیت11

نشانه ای برای امامت

بقیة اللّه
احمد بن اسحاق می گوید: روزی نزد حضرت عسکری رفتم و پرسیدم: ای پسر رسول خدا! امام و جانشین پس از شما کیست؟ پس آن حضرت به درون خانه رفت و بازگشت در حالی که پسری سه ساله که صورتش همچون ماه تمام می درخشید بر دوش خویش داشت و فرمود: «ای احمد بن اسحاق! اگر نزد خدای متعالی و حجت های او گرامی نبودی، پسرم را به تو نشان نمی دادم. همانا او هم نام و هم کنیه رسول خدا و کسی است که زمین را از عدل و داد پر می کند». گفتم: سرور من! آیا نشانه ای است که قلبم به آن آرام گردد؟ در این هنگام، کودک لب به سخن گشود و به زبان عربی روان گفت: «من بقیة اللّه در زمین هستم که از دشمنان خدا انتقام خواهم گرفت. ای احمد بن اسحاق! پس از اینکه با چشم خود می بینی در پی نشانه مباش».

وصیت نامه امام حسن عسگری (علیه السلام) به شیعیان

شهادت جانسوز وغریبانه امام حسن عسگری (علیه السلام) بر همگان تسلیت باد.

وصیت نامه امام حسن عسگری (علیه السلام) به شیعیان

شما را به تقواى الهى و پارسایى در دینتان و تلاش براى خدا و راستگویى و امانتدارى درباره کسى که شما را امین دانسته ـ نیکوکار باشد یا بدکار ـ و طول سجود و حُسنِ همسایگى سفارش مى کنم. محمّد(صلى الله علیه وآله وسلم)براى همین آمده است. در میان جماعت هاى آنان نماز بخوانید و بر سر جنازه آنها حاضر شوید و مریضانشان را عیادت کنید. و حقوقشان را ادا نمایید، زیرا هر یک از شما چون در دینش پارسا و در سخنش راستگو و امانتدار و خوش اخلاق با مردم باشد، گفته مى شود: این یک شیعه است، و این کارهاست که مرا خوشحال مى سازد.«بحارالأنوار، ج 75، ص 372»

افشاگری امام خمینی(ره) درباره کاپیتولاسیون

بخشی از سخنان افشاگرانه امام خمینی(رحمه الله علیه) درباره معاهده ننگین کاپیتولاسیون:

«مجلس به پيشنهاد دولت، سند بردگي ملت ايران را امضا کرد… بدون اطلاع ملت با چند ساعت صحبت­هاي سرّي، ملت ايران را در تحت اسارت امريکايي­ها قرار داد… اکنون من اعلام مي­کنم که اين رأي ننگين مجلسين، مخالف اسلام و قرآن است».

«ما را فروختند، استقلال ما را فروختند و باز هم چراغاني کردند و پايکوبي کردند. اگر من به جاي اينها بودم… مي­گفتم بيرق سياه بالاي سر بازارها بزنند… به حسب اين رأي ننگين، اگر يک مستشار امريکايي يا يک خادم مستشار امريکايي به يکي از مراجع تقليد ايران، به يکي از افراد محترم ملت، به يکي از صاحب­منصبان عالي‌رتبه ايران هر جسارتي بکند، هر جنايتي بنمايد، پليس حق بازداشت او را ندارد؛ محاکم ايران حق رسيدگي ندارند؛ ولي اگر به يک سگ آنها تعرض بشود، پليس بايد دخالت کند، دادگاه بايد رسيدگي نمايد!»(صحيفه امام،‌ مؤسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني، ج1، ص40)

1 3 4 5 6